Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

e-prijave na stručne skupove (www.ettaedu.eu)

Diskusije o plaćama, uvjetima rada, perspektivi, obrazovanju u Hrvatskoj, strategiji, državnoj obrazovnoj politici...

Moderators: Gavran, some1

e-prijave na stručne skupove (www.ettaedu.eu)

Postby poison » sub kol 27, 2011 6:46 pm

ne mogu se sjetiti postoji li neka srodna tema (ako postoji, gavrane, samo me prikrpaj), ali dogodila mi se prilično bizarna situacija s tim divnim sustavom za prijave na stručne skupove. dvije, ustvari.

prvo: prije par mjeseci mi stiže mail od ettaedu sustava kako su mi na "moj zahtjev" promijenili lozinku. (ja, naravno, zahtjev za promjenom lozinke nisam davala.) na to reagiram wtf?!, ulogiram se s novom lozinkom i vratim ju na staru. nakon toga normalno ulazim u sustav.

danas me jedna kolegica slučajnom opaskom podsjeti da sam se, prije nego što sam završila na čuvanju trudnoće, prijavila na stručni skup, i mislim si, bilo bi pristojno odjaviti se ako je još moguće (za par dana je), s obzirom na to da u ovom stanju i po ovim vrućinama sat i po vožnje u jednom smjeru, i cca 7 sati upitno korisnih predavanja, pa još sat i po do kuće... ne hvala.
long story short, sustav mi ne prihvaća prijavu. hmmmm... probam s drugom mogućom lozinkom... opet ne prihvaća. hoću tražiti novu lozinku, da bi mi sustav rekao da moje korisničko ime (na koje sam dva e-maila od sustava primila!) NE POSTOJI!

e, sada, kako reagirati? gospoda imaju neki glupi faq, od kojeg nikakve koristi, i nikakav email za neku službu za korisnike, helpdesk, troubleshooting, kako bi li se to već trebalo zvati.
mislim, mogu se ja ponovno registrirati u sustav, ali tko mi garantira da me opet neće "pojesti mrak"?
kome se žaliti, što napraviti? je li itko drugi imao problema s tim glupim sustavom?
SVI SMO MI BUBAMARA!

"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
poison
Savjetnik

Has thanked: 521 time
Have thanks: 240 time
Struka: engleski i njemački jezik

Re: e-prijave na stručne skupove (www.ettaedu.eu)

Postby livius » pet ruj 02, 2011 5:18 pm

Otkad je to uvedeno ja na nekoliko stručnih skupova nisam mogao otići jer kad sam se htio prijaviti to više nije bilo moguće jer su sva raspoloživa mjesta bila popunjena. To očito znači da bih svaki dan trebao posjetiti tu stranicu pa kad se pojavi neko stručno usavršavanje koje me zanima brže-bolje se prijaviti dok još ima mjesta. Pitao sam i savjetnicu može li se unatoč tome otići na takav stručni ispit i dobio sam odgovor da ja uvijek mogu doći i odslušati, ali potvrdu neću dobiti jer se nisam prijavio putem e-prijave. Prije je svatko tko je došao dobivao potvrde (barem za njemački je tako), a sada funkcionira po principu "Tko prvi njegova djevojka" I to mi smeta.
livius
Nastavnik/Učitelj

Has thanked: 7 time
Have thanks: 8 time
Struka: njemački jezik, povijest

Postby LeBlanc » ned tra 01, 2012 9:18 pm

poison je napisao/la:ne mogu se sjetiti postoji li neka srodna tema (ako postoji, gavrane, samo me prikrpaj), ali dogodila mi se prilično bizarna situacija s tim divnim sustavom za prijave na stručne skupove. dvije, ustvari.

prvo: prije par mjeseci mi stiže mail od ettaedu sustava kako su mi na "moj zahtjev" promijenili lozinku. (ja, naravno, zahtjev za promjenom lozinke nisam davala.) na to reagiram wtf?!, ulogiram se s novom lozinkom i vratim ju na staru. nakon toga normalno ulazim u sustav.

danas me jedna kolegica slučajnom opaskom podsjeti da sam se, prije nego što sam završila na čuvanju trudnoće, prijavila na stručni skup, i mislim si, bilo bi pristojno odjaviti se ako je još moguće (za par dana je), s obzirom na to da u ovom stanju i po ovim vrućinama sat i po vožnje u jednom smjeru, i cca 7 sati upitno korisnih predavanja, pa još sat i po do kuće... ne hvala.
long story short, sustav mi ne prihvaća prijavu. hmmmm... probam s drugom mogućom lozinkom... opet ne prihvaća. hoću tražiti novu lozinku, da bi mi sustav rekao da moje korisničko ime (na koje sam dva e-maila od sustava primila!) NE POSTOJI!

e, sada, kako reagirati? gospoda imaju neki glupi faq, od kojeg nikakve koristi, i nikakav email za neku službu za korisnike, helpdesk, troubleshooting, kako bi li se to već trebalo zvati.
mislim, mogu se ja ponovno registrirati u sustav, ali tko mi garantira da me opet neće "pojesti mrak"?
kome se žaliti, što napraviti? je li itko drugi imao problema s tim glupim sustavom?

ista stvar se dogodila i meni. ne mogu zatraziti novu lozinku jer "korisničko ime ne postoji" a osim toga siguran sam da mi je dobra stara lozinka jer mi je ostala sačuvana u chromu. Ta lozinka jednostavno više ne radi a ne mogu si ni novu poslati.
LeBlanc

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Struka: Fizika i tehnička kultura

Postby Luminitsa » ned tra 01, 2012 9:54 pm

Dakle, nisam luda, događa se i meni i većini kolektiva. Nemam rješenje.
Teachers are expected to reach unattainable goals with inadequate tools. The miracle is that at times they accomplish this impossible task.
Luminitsa
Savjetnik

Has thanked: 19 time
Have thanks: 193 time
Struka: pedagoginja

Postby some1 » ned tra 01, 2012 11:32 pm

Meni sve radi normalno...
...to boldly go where no man has gone before...
some1
Site Admin

Have thanks: 87 time
Struka: matematika i informatika

Postby marek45 » uto tra 03, 2012 1:51 pm

poison je napisao/la:prvo: prije par mjeseci mi stiže mail od ettaedu sustava kako su mi na "moj zahtjev" promijenili lozinku. (ja, naravno, zahtjev za promjenom lozinke nisam davala.) na to reagiram wtf?!, ulogiram se s novom lozinkom i vratim ju na staru. nakon toga normalno ulazim u sustav.

bilo tko to pogodi korisničko ime može zapravo promijeniti lozinku.
samo upišeš ime i sustav na e-mail šalje novu lozinku. malo stupid.

ovi problemi su se dešavali i drugim učiteljima koje znam. (pojeo ih mrak-nisu više u bazi bili, niti je sustav prihvaćao novu lozinku).

e sad me zanima dal je bitno da je uvijek isti račun il je bitno da je uvijek ista škola.
npr. dal će jedan nastavnik s dva računa imat i na jednom i na drugom računu sve potvrde.

i čemu uopće služi ona opcija "moje potvrde"?
tamo bi trebale bit sve žive potvrde na kojima smo bili, jel tako?
ja imam samo jednu.
marek45
Pripravnik

Struka: informatika

Postby sole » uto tra 03, 2012 2:00 pm

Ja nemam nijednu jer naša voditeljica ŽSV tvrdi da taj dio još ne funkcionira.
A teacher is a very special person who uses his or her creativity and loving, inquiring mind to develop the rare talent of encouraging others to think, to dream, to learn, to try, to do!
sole
Mentor

Has thanked: 14 time
Have thanks: 31 time
Struka: strani jezici

Postby poison » uto tra 03, 2012 3:04 pm

ja sam nedavno dobila email (tj. dva komada) od nekih savjetnika, kao, pregledom sustava je ustanovljeno da sam jedna od korisnica s višestrukim profilima (vjerojatno uspoređuju emailove) i mole da im javim koje korisničko ime koristim a koje ne, da ovo neaktivno mogu pobrisati. naravno da sam im sva sretna u odgovoru i napisala ZAŠTO imam više otvorenih profila, jer konačno imam neku adresu na koju mogu javiti da mi je prvo korisničko ime popapao mrak.
kretenskiji i faličniji sustav ova zemlja ne vidje još od e-šitice.
SVI SMO MI BUBAMARA!

"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
poison
Savjetnik

Has thanked: 521 time
Have thanks: 240 time
Struka: engleski i njemački jezik

Postby bubamara » uto tra 03, 2012 4:06 pm

meni sve štima, za sada
"Ako leptir zamahne krilima u Pekingu, on može uzrokovati uragan na Floridi".
bubamara
Ministar

Has thanked: 397 time
Have thanks: 473 time
Struka: kemija

Postby some1 » uto tra 03, 2012 4:15 pm

sole je napisao/la:Ja nemam nijednu jer naša voditeljica ŽSV tvrdi da taj dio još ne funkcionira.

Funkcionira odlično. Al ona ne zna kako se koristi. ;) Ja imam sve potvrde iz ove i prošle godine u tom dijelu. S tim da pazite - posebno su državni skupovi, a posebno ŽSV.
some1
Site Admin

Postby sayka » uto tra 03, 2012 5:11 pm

poison je napisao/la:ja sam nedavno dobila email (tj. dva komada) od nekih savjetnika, kao, pregledom sustava je ustanovljeno da sam jedna od korisnica s višestrukim profilima (vjerojatno uspoređuju emailove) i mole da im javim koje korisničko ime koristim a koje ne, da ovo neaktivno mogu pobrisati. naravno da sam im sva sretna u odgovoru i napisala ZAŠTO imam više otvorenih profila, jer konačno imam neku adresu na koju mogu javiti da mi je prvo korisničko ime popapao mrak.
kretenskiji i faličniji sustav ova zemlja ne vidje još od e-šitice.

Ja sam im odgovorio da im sustav za slanje nove lozinke uopće ne radi kako spada. Trenutno, za svaki stručni skup radim novi profil.
sayka
Mentor

Has thanked: 238 time
Have thanks: 102 time
Struka: nastavnik informatike

Postby ahorvatek » uto tra 03, 2012 6:46 pm

some1 je napisao/la:Funkcionira odlično. Al ona ne zna kako se koristi. ;) Ja imam sve potvrde iz ove i prošle godine u tom dijelu. S tim da pazite - posebno su državni skupovi, a posebno ŽSV.

Uopće ne znam kako to može izgledati.
I ja sam se već nekoliko puta prijavljivala za strčne skupove preko ettaedu..., ali nijednu potvrdu tu nemam.
Kad kliknem na to "Moje potvrde", nudi mi da izaberem godinu,a ispod toga piše:
Stručni skupovi
Stručni skupovi ŽSV
Stručni skupovi mentori/savjetnici

ali ništa od toga nije link, i ničeg drugog nema. Samo lijevo od toga imam izbornik kojeg imam i inače.

A kako to tebi some1 izgleda?
ahorvatek
Ministar

Has thanked: 7 time
Have thanks: 94 time
Struka: matematika

Postby some1 » uto tra 03, 2012 7:23 pm

Ispod izbora godine su mi linkane potvrde. U 2011. imam jednu za državni stručni skup u Puli i jedan ŽSV, a u 2012. imam jedan ŽSV.
some1
Site Admin

Postby sasa » sri tra 04, 2012 5:40 am

poison je napisao/la:ne mogu se sjetiti postoji li neka srodna tema (ako postoji, gavrane, samo me prikrpaj), ali dogodila mi se prilično bizarna situacija s tim divnim sustavom za prijave na stručne skupove. dvije, ustvari.

meni je problem riješio gdin Darko Tot
mail: Darko.Tot(na)azoo.hr

Mod edit: nemojte stavljati puni mail na forum. Ne želimo da čovjek bude zatrpan spamovima raznoraznih botova (some1)
sasa
Pripravnik

Struka: matematika

Return to Hrvatska - zemlja znanja