Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Simulacije - matematika, fizika, kemija, biologija - ODLIČNO

Rasprava po predmetima

Moderators: Gavran, some1

Simulacije - matematika, fizika, kemija, biologija - ODLIČNO

Postby ahorvatek » pon stu 26, 2012 8:01 pm

Jučer sam naišla na odlične simulacije. Vizualno jako lijepe a korisne i jednostavne,
http://phet.colorado.edu/en/simulations/category/math .

Ovo je link direktno na matematičke, a uz lijevi rub ekrana imate linkove na fiziku, kemiju i biologiju.

Osim što su tako dobre, ima tu još nekoliko odličnih pogodnosti:

1. Mogu se prevesti na hrvatski, i to na vrlo jednostavan način (bacite pogled ovdje),

2. mogu se snimiti na vlastiti hard disk (i koristiti na nastavi bez povezivanja s Internetom),

3. mogu se embedati (ugrađivati na vlastite web stranice) - bilo englesku varijantu, bilo hrvatsku (nakon što ju napravite, ako već nije).

Navali narode!!!
ahorvatek
Ministar

Has thanked: 7 time
Have thanks: 94 time
Struka: matematika

Re: Simulacije - matematika, fizika, kemija, biologija - ODL

Postby nemo » uto stu 27, 2012 9:32 am

ahorvatek je napisao/la:1. Mogu se prevesti na hrvatski, i to na vrlo jednostavan način (bacite pogled ovdje)

ne samo da se mogu prevesti, već je većina simulacija i prevedena na hrvatski (popis prevedenih i pri dnu one koje nisu). Neke imaju malo čudnih prijevoda, ali su uglavnom u redu (pregledao sam veći broj onih što se tiču fizike).

korisna stvar na stranici su i primjeri korištenja - drugi nastavnici postavljaju vlastite materijale i opise korištenja tako da se može pronaći i interesantnih načina kako ih uključiti u nastavu.
nepismen daktilografu diktirao
Nemo
nemo
Mentor

Has thanked: 31 time
Have thanks: 24 time
Struka: fizika i informatika

Re: Simulacije - matematika, fizika, kemija, biologija - ODL

Postby ahorvatek » uto stu 27, 2012 10:25 am

nemo je napisao/la:ne samo da se mogu prevesti, već je većina simulacija i prevedena na hrvatski (popis prevedenih i pri dnu one koje nisu). Neke imaju malo čudnih prijevoda, ali su uglavnom u redu (pregledao sam veći broj onih što se tiču fizike).

Da, većina prevedin su iz fizike. Iz matke sam našla dva od kojih je jedna prijevod ok, a drugi katastrofa (Estimation)..., ali poslala sam ispravak lošeg prijevoda...
ahorvatek
Ministar

Has thanked: 7 time
Have thanks: 94 time
Struka: matematika

Return to Nastavni sadržaji