Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Izvannastavni strani jezici

...prirodne, društvene i ostale...

Moderators: Gavran, some1

Izvannastavni strani jezici

Postby Chambao » pon lip 30, 2014 2:49 pm

Pozdrav svima! Je li moguće da neka škola stranih jezika (ili samo profesor koji ima vlastiti obrt) ponudi školama suradnju u vidu da se u školi podučava neki strani jezik (npr. francuski, talijanski, španjolski - nešto čega nema u redovnom programu) nakon redovne nastave? Npr. jednom tjedno u školi nakon redovne nastave učenici imaju 2 sata španjolskog. Ta ocjena im ne ulazi u prosjek jer je to izvannastavna aktivnost koje se samo odvija u prostorima škole. To je isto kao i tečaj u nekoj školi stranih jezika, samo se nastava odvija u osnovnoj ili srednjoj školi i roditelji ne moraju voziti klince na neko drugo mjesto da bi to učili. Takav tečaj imao bi i svoju cijenu koju bi roditelji plaćali tijeom cijele godine, a školi u kojoj se održava taj tečaj se plaća najam prostorija. U biti, ono što me zanima je koliko su škole otvorene za takvu vrstu suradnje i ima li uopće smisla kretati u takav nekakav projekt?
Chambao

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Struka: Španjolski jezik

Re: Izvannastavni strani jezici

Postby Pünktchen » pon lip 30, 2014 3:06 pm

Najbolje je kontaktirati ravnatelje škola s kojima se želi surađivati.
Pünktchen
Savjetnik

Has thanked: 931 time
Have thanks: 321 time
Struka: njemački jezik

Postby Luminitsa » pon lip 30, 2014 4:23 pm

Znam da neke škole imaju tzv. strani jezik i kulturu po programu C, konkretno znam za *****. Provodi se kao izvannastavna aktivnosti, ocjenjuje, upisuje u maticu, a vrlo ju vjerojatno provode vanjski suradnici. No, nisam sigurna je li to besplatno za roditelje. Ako ima dovoljno zainteresiranih, suradljiv bi ravnatelj pristao na to, ako ne kao izvannastavnu, a ono kao izvanškolsku aktivnost, samo da prepusti prostor. :)
Teachers are expected to reach unattainable goals with inadequate tools. The miracle is that at times they accomplish this impossible task.
Luminitsa
Savjetnik

Has thanked: 19 time
Have thanks: 207 time
Struka: pedagoginja

Postby divanek » pon lip 30, 2014 4:27 pm

Kao što je Punktchten rekla, najbolje pitati ravnatalja, ali iz mojeg iskustva, škole su, ako imaju prostora (slobodne učionice) uglavnom zainteresirane za takvu suradnju. Kod nas se svake godine raspisuju natječaju za iznajmljivanje slobodnih prostorija (obično je to dvorana u večernjim satima, tj. poslije nastave).
divanek
Mentor

Have thanks: 61 time
Struka: matematika

Postby Chambao » uto srp 01, 2014 10:16 am

Ma da, znam da je najbolje kontaktirati ravnatelje i pitati, ali pitam ovako općenito ima li smisla pokušavati tako nešto. Hvala na odgovorima! :)
Chambao

Have thanks: 0 time
Struka: Španjolski jezik

Postby Pünktchen » čet srp 03, 2014 10:37 pm

Ima smisla, a cijena najma ce reci ima li isplativosti :)
Pünktchen
Savjetnik

Has thanked: 931 time
Have thanks: 321 time
Struka: njemački jezik

Return to Znanost(i)