Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Gotove metodičke pripreme

Pitanja, informacije i rasprave vezane uz formalni dio struke - tko, kako i zašto

Moderators: Gavran, some1

Gotove metodičke pripreme

Postby kroatistica » uto kol 12, 2014 9:23 pm

Kao prvo, ispričavam se ako se već možda raspravljalo o ovoj temi...

Trenutno sam na stručnom osposobljavanju iz hrvatskog jezika u jednoj gimnaziji. Već sam održala dosta satova i mentorica je jako zadovoljna. Sad sam na godišnjem i polako se pripremam za sljedeću šk. godinu. Kako mi izrada pripreme uzima jako puno vremena (i to najviše neki detalji, npr. ciljevi/ishodi sata) zanima me postoje li već gotove metodičke pripreme i gdje se one mogu nabaviti/kupiti (pročitala sam u jednoj fb grupi da to postoji)? Ne mislim takve pripreme davat mentorici, već bi ih modificirala i promjenila, ali bi mi bile od velike pomoći.

Unaprijed hvala :)
kroatistica
Pripravnik

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Struka: Hrvatski jezik

Re: Gotove metodičke pripreme

Postby Jura » sri kol 13, 2014 8:47 am

Primjeri priprema se nalaze u metodickim prirucnicima pojedinih predmeta. Dolaze uz odgovarajuce izdavace i mentorica bi ih trebala imati. Neki izdavaci imaju i pdf verzije, samo je potrebno imati pristup njihovim online materijalima...
Jura

Have thanks: 2 time
Struka: Biologija

Postby tuvalu » sri kol 13, 2014 4:33 pm

Pitaj mentoricu, sigurno ih ima. Nije sramota pogledati dodatne prijedloge.
"Ne možemo birati vrijeme u kojem smo rođeni, ali možemo odabrati sebe u tom vremenu."
J.P.Sartre
tuvalu
Mentor

Has thanked: 11 time
Have thanks: 103 time
Struka: Engleski jezik

Postby kroatistica » sri kol 13, 2014 10:12 pm

Hvala na pomoći. A postoji li neki link na te pdf online materijale?
kroatistica
Pripravnik

Postby Jura » sub kol 23, 2014 11:58 am

Pogledaj na stranicama izdavača ili pošalji izdavači mail...
Jura

Struka: Biologija

Postby kroatistica » pon kol 25, 2014 5:15 pm

Evo bila sam danas u školi...Kada se govori o "gotovim nastavnim pripremama" misli li se možda na Priručnik za nastavnike koji se dobije s udžbenikom (u našem slučaju, uz Književni vremeplov)? Pitam jer sam ga danas pregledala i u njemu nema gotovih priprema (u onim tablicama) nego samo primjeri - modeli nastavnih priprema. Dakle, nema za svaku nastavnu jedinicu (npr. nema ono šta meni treba: Evgenij Onjegin, Junak našeg doba), a isto tako nema ni navedenih ciljeva sata (s kojima se najviše mučim). Priložena su i dva cd-a, ali to je samo zvučna čitanka.

Hvala na dosadašnjoj pomoći... :)
kroatistica
Pripravnik

Postby Gavran » pon ruj 01, 2014 1:24 pm

Ja sam u Priručlniku za nastavnike koji sam imao (fizika, Paar, ako se ne varam, davno je bilo) našao što mi je trebalo. Ne baš gotove pripreme, ali one gluposti, cilj, ishod itd. su bile navedene. Također, ne baš za svaku cjelinu, ali bilo ih je dovoljno da se može interpolirati ono što nedostaje.
U nama vrijeme se mijenja i svi su opet spremni da se bore za san
U nama vrijeme se mijenja, sa barikada reći ćemo
No pasaran
Gavran
Site Admin

Has thanked: 16 time
Have thanks: 424 time
Struka: Fizika

Postby leeroy » pon ruj 01, 2014 6:58 pm

Gavran je napisao/la:Ja sam u Priručlniku za nastavnike koji sam imao (fizika, Paar, ako se ne varam, davno je bilo) našao što mi je trebalo. Ne baš gotove pripreme, ali one gluposti, cilj, ishod itd. su bile navedene. Također, ne baš za svaku cjelinu, ali bilo ih je dovoljno da se može interpolirati ono što nedostaje.

Ovo me baš lijepo nasmijalo, ali nažalost čeka me tlačenje s time pa smijeh neće dugo potrajati...
Umjesto da ishode propišu s vrha i daju nam da ih u jednom manjem postotku mijenjamo, mi se igramo pokvarenog telefona, a ove godine smo dobili još i neke nove upute i tu se više ne zna ni tko pije ni tko plaća...

Na kraju grcamo u birokraciji, učenici znaju sve manje, a po novinama se linčuju profesori koji se bar donekle pokušavaju držati djelića tih prokletih ishoda... :x

PS
Oprostite na digresiji, ali nisam si mogao pomoći...
"Živimo u vrijeme u kojem razdor između vrhunske znanosti i masovnog neznanja nikad nije bio veći."
(Tvrtko Švob)

leeroy has been thanked by:
leeroy
Savjetnik

Has thanked: 132 time
Have thanks: 185 time
Struka: biologija

Postby bubamara » pon ruj 01, 2014 7:12 pm

Ove godine sam u svakoj pripremi navela ishode i pitanja po razinama. Nema čega nema u priručniku.
"Ako leptir zamahne krilima u Pekingu, on može uzrokovati uragan na Floridi".
bubamara
Ministar

Has thanked: 485 time
Have thanks: 502 time
Struka: kemija

Postby meteorka » pet lis 07, 2016 5:56 pm

Drage kolege,
javljam vam se s jednom zamolbom. Naime, nekada davno, dok sam bila svježi pripravnik, i dok se moglo besplatno naći priručnike na netu, skinula sam odnekud metodičke priručnike za Dveri riječi (nekadašnje Dveri po HNOS-ovoj mjeri). Nakon 10 godina rada, naišla sam ponovno na njih u starom kompu, i dobro je malo osvježiti i promijeniti rad, uvesti nove ideje i sl.
E sad, našla sam priručnike sve osim onoga za 6. razred pa ako netko ima u pdf-u, molila bih da mi pošalje.
Nakladnike ne mogu kontaktirati jer sam ... dijaspora :D
često skrećem s teme :)
meteorka
Pripravnik

Has thanked: 5 time
Struka: hrvatski jezik

Return to Formalna pitanja