Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Stručni ispit

Gaze vas ravnatelji, pravilnici, zakoni, inspekcije i sve ostalo što je u hijerarhiji iznad vas?

Moderators: Gavran, some1

Re: Stručni ispit

Postby Nia » pon srp 20, 2015 1:05 pm

Ima li netko da je polagao stručni za engleski (OS) u Spiltu U 4. ili 5. mjesec da podijeli snama pitanja iz pismenog i usmenog?
Nia

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Struka: Ne radim u školi.

Postby kroatistica » sri srp 22, 2015 3:31 pm

Ako netko želi podijeliti iskustva sa stručnog ispita iz hrvatskog (srednja škola) neka si da oduška... :) Eto, ja izlazim na rok u 10.mj. (Rijeka), prikupila sam dosta materijala, pa ako je netko za razmjenu...

Moj mail je: sandra_30@net.hr

lp
kroatistica
Pripravnik

Have thanks: 1 time
Struka: Hrvatski jezik

Postby Dori1984 » ned kol 23, 2015 8:00 pm

Trebala bih polagati strucni ispit sada u listopadu u Splitu i vec me takva trema hvata da ne znam sto ce biti kada sam ispit dodje. Citam starije postove jer vidim da ima jako korisnih informacija te sam naisla na jedan upit o prekidu staziranja. Ja sam prvih sedam mjeseci odradila sk.god. 2009./2010., a zatim se zaposlila u skoli stranih jezika gdje sam radila cetiri godine i tek sam ove skolske godine nastavila staziranje. Pedagodinja u mojoj skoli je rekla da su mi priznali ovih sedam mjeseci iz 2010. godine, ali zanima me je li to sigurno? Jesmo li ona ili ja morale nazvati Agenciju i pitati?
Dori1984
Pripravnik

Struka: Engleski

Postby loreen2 » uto kol 25, 2015 8:34 pm

Mislim da ti je najsigurnije nazvati Agenciju i pitati. Najbolje da budeš 100% sigurna
loreen2
Pripravnik

Struka: engleski jezik

Postby Dori1984 » sri kol 26, 2015 8:19 am

Na kraju smo ipak poslale prijavu za strucni pa sto bude. U procesu spremanja za strucni, onaj administrativni dio, me najvise brinulo kako treba izgledati dnevnik staziranja pa sam poslala mail savjetnici koja mi je odgovorila sto treba. Sada me trenutacno muci literatura koju mogu nabaviti samo u Zagrebu na ffzg! Ali ima dosta knjiga u pdf-u na netu pa cu se nekako snaci iako je jako tesko citati s ekrana.
Dori1984
Pripravnik

Struka: Engleski

Postby Iceflower » ned lis 04, 2015 12:51 pm

Pozdrav svima, spremam se za stručni ispit iz njemačkog jezika (srednja škola), ako ima nekoga za razmjenu materijala neka se slobodni javi na PP:)
Iceflower

Struka: engleski/njemački jezik

Postby Deutschlehrerin » pet sij 15, 2016 6:35 pm

Pozdrav,
Hvala svima na podijeljenim iskustvima.
Polazem strucni ispit iz njemackog sada na zimskom roku u Zadru u osnovnoj skoli pa me zanima ima li tko da je nedavno polagao tamo. Kakvi su dojmovi, na sto obratiti pozornost?
I radi li netko po udzbenicima Flink mit Deutsch da mi skenira ili uslika neke stranice te posalje na mail.
Unaprijed hvala
Deutschlehrerin

Struka: Njemacki jezik

Postby zeljka » pet vel 05, 2016 11:49 pm

Lijepi pozdrav, idem u trecem mjesecu na stručni ispit iz sociologije (Zg) ima li netko bilo kakve informacije, poput postoji li novi Priručnik za pripravnike, poslije 2014 , koje su teme za esej (literatura za esej), koja su pitanja za usmeni. Znači mjesec dana prije ispita bi trebala dobiti poziv, tj škola, ako ne dobijem kome se trebam obratiti?

Unaprijed zahvaljujem
zeljka

Struka: Sociologija i politika i gospodarstvo

Postby laura1010 » uto kol 16, 2016 6:32 am

Ima li tko od kolega da je položio ili će polagati stručni iz ekonomske skupine predmeta? svaka info je dobrodošla :)
laura1010

Struka: ekonomska skupina predmeta

Postby lehrerin28 » uto kol 30, 2016 11:50 am

Pozdrav svim forumasima,

Buduci da nemam previse vremena traziti po forumu, zanima me jedna stvar, ako imate vremena i volje vas molim da mi odgovorite privatnom porukom.
Zanima me slijedeće: ukoliko netko zavrsi dvopredmetni studij (u mom slučaju engleski i njemački jezik) te kod polaganja stručnog ispita izabere jedan od ta dva ispita, da li sam ja za drugi predmet nestručna?U smislu da se vodim kao nestručna pored kolega koji su završili samo jedan od ta dva predmeta?
Ukoliko je tako, da li bi trebalo tada polagati stručni ispit za oba predmeta?Ako se već ima stručni iz njemačkog, onda se ispočetka sve polaže i za engleski? Kada sam polagala stručni ispit, pismeni dio je bio isti i za njemački i za engleski, šta bi se onda samo trebao održati sat ili kako? :S
Puno vam hvala
Pozdrav
Nikad ne znaš koliko si jak sve dok biti jak ne postane jedini izbor koji imaš.
lehrerin28
Pripravnik

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 time
Struka: Njemački i engleski jezik

Postby cara74 » sri stu 02, 2016 10:58 am

Bok svima, spremam se za stručni iz engleskog jezika (osnovna škola, Split), pa vas drage kolege molim ukoliko imate bilo kakvu korisnu i svježu info, savjet…ako je netko bio na ovom roku bilo bi lijepo da nam kaže svoja iskustva…teme na pismenom i sl……literature ima jako puno….pa ako tko ima kakvu skriptu bila bih zahvalna (naravno istu bih platila).
Lijep pozdrav i sretno svima!
cara74

Struka: Engleski jezik

Postby poison » pon stu 07, 2016 3:59 pm

lehrerin28 je napisao/la:Pozdrav svim forumasima,

Buduci da nemam previse vremena traziti po forumu, zanima me jedna stvar, ako imate vremena i volje vas molim da mi odgovorite privatnom porukom.
Zanima me slijedeće: ukoliko netko zavrsi dvopredmetni studij (u mom slučaju engleski i njemački jezik) te kod polaganja stručnog ispita izabere jedan od ta dva ispita, da li sam ja za drugi predmet nestručna?U smislu da se vodim kao nestručna pored kolega koji su završili samo jedan od ta dva predmeta?
Ukoliko je tako, da li bi trebalo tada polagati stručni ispit za oba predmeta?Ako se već ima stručni iz njemačkog, onda se ispočetka sve polaže i za engleski? Kada sam polagala stručni ispit, pismeni dio je bio isti i za njemački i za engleski, šta bi se onda samo trebao održati sat ili kako? :S
Puno vam hvala
Pozdrav

ovo mi je promaklo. kolegice, stručni ispit ti vrijedi za oba tvoja predmeta, za osnovnu i srednju školu. nema ni smisla ni potrebe polagati ga ponovno.
SVI SMO MI BUBAMARA!

"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
poison
Savjetnik

Has thanked: 590 time
Have thanks: 280 time
Struka: engleski i njemački jezik

Postby WTC » pet sij 20, 2017 1:08 am

Ej, pozdrav svima!

Baš idem u veljači na stručni ispit iz povijesti (polagat ću u jednoj OŠ u Zagrebu - Augusta Šenoe), pa ono, zanima me kakvi su dojmovi s ispita?

Čuo sam da je ispit dosta brutalan (savjetnik!) i da ga je teško proći, čitam cijelu hrpetinu literature (onu metodičku + pravilnike sam downloadao s AZOO - a), ali ono, ne znam što je od toga svega bitno i što te pitaju, koje bi npr. pravilnike bilo dobro proći, koje ne i sl.). Thanks in advance ;)
WTC

Struka: Povijest.

Previous

Return to I fought the Law and Law won