Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Ispravci ispita

Rasprave o nastavnom procesu - kako to radite, kako rješavate probleme, koje probleme ne možete riješiti.

Moderators: Gavran, some1

Re: Ispravci ispita

Postby some1 » uto tra 03, 2012 4:21 pm

Ma pitala je koliko učenik smije dobiti ocjena, a ne koliko učenika smije dobiti ocjenu. :)

Čuj, nije propisano, ali se treba paziti i zaštititi da ti netko ne radi probleme. Ja znam katkad dati dvije ocjene: jednu u "usvojenost i razumijevanje sadržaja", a drugu u "primjena znanja". Objasnim zašto su dobili tako ocjene...i nikad nisu radili probleme.
...to boldly go where no man has gone before...
some1
Site Admin

Has thanked: 19 time
Have thanks: 93 time
Struka: matematika i informatika

Postby divanek » uto tra 03, 2012 4:27 pm

some1 je napisao/la:Ma pitala je koliko učenik smije dobiti ocjena, a ne koliko učenika smije dobiti ocjenu. :)

:doh: Nekako sam umjesto učenik pročitao učenika.
divanek
Mentor

Has thanked: 0 time
Have thanks: 61 time
Struka: matematika

Postby marijan » pon tra 09, 2012 6:32 pm

Mene zanima kako tretirate ispravljanje? Je li vam ta nova ocjena jedina mjerodavna (a stara se zanemaruje), računate srednju (obje) ili nešto treće?
marijan

Have thanks: 0 time
Struka: Geografija

Postby LeBlanc » pon tra 09, 2012 7:02 pm

To i mene zanima, a i zanima me gdje to upisati. Pogotovo ako je ispravak bio isti mjesec. Mislim nadopisati još jednu rubriku samo kod onih koji su pisali ispravak i tamo im upisati ocjenu.
LeBlanc

Struka: Fizika i tehnička kultura

Postby zadiesmith » pon tra 09, 2012 7:09 pm

LeBlanc je napisao/la:To i mene zanima, a i zanima me gdje to upisati. Pogotovo ako je ispravak bio isti mjesec. Mislim nadopisati još jednu rubriku samo kod onih koji su pisali ispravak i tamo im upisati ocjenu.

Ja u engleskom (obaveznom predmetu) nemam ispravaka, jer sljedećim ispitom, ukoliko je ocjena pozitivna isprave prethodni. Ne zna gdje bih ocjenu upisala, jer, koliko znam, u rubriku se smije upisati samo jedna ocjena.

No, ja sam u osnovnoj školi i zaista nemam previše negativnih ocjena. Jedinu sam negativnu ocjenu zaključila prošle godine kada je učenica pala razred i bila zaista nepopravljiv slučaj.

Ukoliko se radi o završnom ispitu znanja za kojeg pišem ispravak-ocjena ide u bilješke s napomenom da je to ispravak.

Mene kod ocjenjivanja općenito užasno frustrira to što nema nekog dogovora, već se razlikujemo i kolege istog predmeta u jednoj zbornici.
zadiesmith
Nastavnik/Učitelj

Has thanked: 68 time
Have thanks: 36 time
Struka: strani jezici

Postby divanek » pon tra 09, 2012 8:23 pm

LeBlanc je napisao/la:To i mene zanima, a i zanima me gdje to upisati. Pogotovo ako je ispravak bio isti mjesec. Mislim nadopisati još jednu rubriku samo kod onih koji su pisali ispravak i tamo im upisati ocjenu.

Ako već imaš ispravke ocjena (koji inače nisu nigdje propisani), upisuješ ih pod onaj element iz čega je ocjena. Ako učenik ispravlja npr. ocjenu iz primjene znanja upišeš novu ocjenu pod primjenu znanja.
divanek
Mentor

Postby divanek » pon tra 09, 2012 8:26 pm

marijan je napisao/la:Mene zanima kako tretirate ispravljanje? Je li vam ta nova ocjena jedina mjerodavna (a stara se zanemaruje), računate srednju (obje) ili nešto treće?

Kad sam još imao ispravljanje ocjene (prije nekih 4-5 godina), meni je to bila još jedna ocjena kao i ostale.
divanek
Mentor

Postby divanek » pon tra 09, 2012 8:36 pm

zadiesmith je napisao/la:Ne zna gdje bih ocjenu upisala, jer, koliko znam, u rubriku se smije upisati samo jedna ocjena.

Netočno. U jednu rubriku se može upisati i više ocjena. Ti kvadratići nisu napravljeni za samo jednu ocjenu, nego za sve ocjene koju je učenik dobio iz nekog elementa ocjenjivanja u određenom mjesecu. Isto kao što se u prostor za bilješke o učeniku (koji je isto jedna rubrika) može napisati više bilježaka, a ne samo jedna.
divanek
Mentor

Postby marijan » sri tra 11, 2012 8:31 pm

Jedna moja kolegica to je upisivala iznad stare ocjene, kao eksponent.
marijan

Postby marijan » sri tra 11, 2012 8:32 pm

divanek je napisao/la:
zadiesmith je napisao/la:Ne zna gdje bih ocjenu upisala, jer, koliko znam, u rubriku se smije upisati samo jedna ocjena.

Netočno. U jednu rubriku se može upisati i više ocjena. Ti kvadratići nisu napravljeni za samo jednu ocjenu, nego za sve ocjene koju je učenik dobio iz nekog elementa ocjenjivanja u određenom mjesecu. Isto kao što se u prostor za bilješke o učeniku (koji je isto jedna rubrika) može napisati više bilježaka, a ne samo jedna.

Inače su za to mjerodavne upute na kraju imenika, a ne kako ti tko na ŽSV-u ili sličnim prigodama kaže. Uz te upute, tu je još samo Pravilnik o praćenju i ocjenjivanju.
marijan

Postby cesrec » čet ožu 24, 2016 6:15 pm

Ja ne dopuštam ispravljanje pozitivnih ocjena.
Samo se negativne ocjene ispravljaju.
cesrec
Pripravnik

Has thanked: 1 time
Have thanks: 1 time
Struka: Informatika,matematika,kemija,fizika,tehnički,njemački,engleski,hrvatski jezik,priroda,biologija

Postby vito » pet vel 03, 2017 7:38 pm

Poštovanje,zanima me ako učenici koji nisu pisali pisanu provjeru,pišu je u dogovoru sa mnom,trebam li koga obavijestiti o tome?ako netko npr. dobije i negativnu ocjenu,ja mu dajem priliku da to ispravi i to pismenu, zato što on tako želi ,a i meni je lakše .
vito

Struka: Ne radim u školi.

Previous

Return to U učionici