Welcome
Dobrodošli na Forum za nastavnike i učitelje!

Putni troškovi

Borba za radnička prava - može li efikasnije?

Moderators: Gavran, some1

Re: Putni troškovi

Postby leeroy » pet sij 10, 2014 5:34 pm

Joseph je napisao/la:prije dva dana uplaćeni su nam putni troškovi za prosinac i siječanj. u jednoj OŠ počeo sam raditi u studenome.
pitanje: putne troškove za studeni nisam dobio ili su troškovi za studeni zapravo ono što ministar naziva troškovima za prosinac? :S

Koliko sam upoznat, troškovi prijevoza se uplaćuju unaprijed za sljedeći mjesec. U OŠ se isplaćuju zajedno s plaćom. AKo si počeo raditi u studenome, nisi dobio plaću pa ni prijevoz za studeni (tako je bar meni bilo kad sam počinjao raditi i to u svim školama, a promijenio sam ih dosta).

Na početku prosinca trebao si s plaćom dobiti prijevoz i za studeni i prosinac, ali nisu isplaćivali ništa zbog gafa našeg predragog Ministra. Sad si s plaćom za siječanj trebao dobiti prijevoz i za studeni i za prosinac i za siječanj.
"Živimo u vrijeme u kojem razdor između vrhunske znanosti i masovnog neznanja nikad nije bio veći."
(Tvrtko Švob)

leeroy has been thanked by:
leeroy
Savjetnik

Has thanked: 132 time
Have thanks: 185 time
Struka: biologija

Postby Trn76 » pet vel 28, 2014 7:56 pm

Što s kolegama i kolegicama koji nemaju automobil i gdje ne postoje linije javnog prijevoza???? Hoće li njima plaćati cipelarinu po broju koraka do škole????
Trn76

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Struka: Glazbena kultura

Postby Tessa » pet svi 30, 2014 1:08 pm

Da li igdje ima kakvo suvislo tumačenje na koji način, kako će se isplaćivati putni troškovi prema novom KU?
Tessa

Postby chemie » pet srp 11, 2014 4:51 pm

Molio bih pojašnjenje oko sljedećeg:
ukoliko škola djelatniku nije isplatila točan iznos putnih troškova koji je bila obvezna, da li je moguće neisplaćenu razliku uplatiti u idućem mjesecu?
Naime, radi se o sljedećem:
Kolegici nisu dobro isplatili putne troškove za prethodna dva mjeseca (svibanj i lipanj) na što je naravno reagirala jer je vidjela da nisu računali prema točnoj kilometraži, no obećali su joj je da će joj se nadalje nastaviti plaćati prema kilometraži koju je zatražila, ali ona je naravno zatražila razliku za prethodna dva mjeseca koja su krivo obračunata, no računovođa tvrdi da razliku nije moguće dobiti pošto je škola već zatražila novac od ministarstva (kako je shvatila, tražili su navodno za srpanj i kolovoz, valjda zbog godišnjih). Dakle od razlike ništa-jadno!
Meni to sve zvuči malo nebulozno, pa ako te okinu u plaći, ta razlika se idući mjesec uglavnom dobije, zašto tako ne bi bilo i s prijevozom?
Kako je dakle škola već mogla tražiti novac, a još se ne zna točan iznos koji se mora isplatiti za mjesec srpanj jer ljudi još nisu na godišnjem i još uvijek se može predati tabela prema kojoj nam obračunavaju prijevoz (za srpanj se može predati početkom 8.mjeseca)?
I da već jesu zatražili novac, vjerujem da novca uvijek ostane tj. s tim novcem koji ostane, mogu joj sigurno isplatiti razliku koja ne iznosi puno, ali zašto nekome ostaviti.
Sigurno uvijek novca ostane više, jer kako netko zna koliko Marko Marković koji radi u školi će imati dana u mjesecu srpnju pošto se sada isplaćuje po broju dolaska?
No dobro, a što recimo i da je škola već zatražila novac i slučajno se dogodilo da je dobila nekog djelatnika koji je dolazio u dva navrata u tom mjesecu, dakle da je taj došao nakon što su zatražili novac za prijevoz? Kako bi takvog isplatili? Od nekud ga moraju isplatiti , a kako će nego iz zaliha, a ako nema zaliha pretpostavljam da se onda može u 9.mjesecu, dakle ako su zatražili već za srpanj i kolovoz mogu razliku zatražiti u 9.mjesecu?
Nevjerojatan mi je razlog da se nešto ne može isplatiti jer navodno novac je već zatražen.
chemie
Nastavnik/Učitelj

Has thanked: 107 time
Have thanks: 22 time

Postby chemie » sub srp 12, 2014 11:18 am

Molim kolege koji mi mogu pružiti bilo kakva objašnjenja u vezi gornjeg posta da se što prije jave ! Hvala unaprijed!
chemie
Nastavnik/Učitelj

Postby Gavran » sub srp 12, 2014 11:33 am

Meni su bar dvaput prijevoz isplatili s mjesec dana zakašnjenja, iz raznih razloga.
U nama vrijeme se mijenja i svi su opet spremni da se bore za san
U nama vrijeme se mijenja, sa barikada reći ćemo
No pasaran

Gavran has been thanked by:
Gavran
Site Admin

Has thanked: 16 time
Have thanks: 424 time
Struka: Fizika

Postby divanek » sub srp 12, 2014 1:38 pm

Neka onda računovođa isplati iz svog džepa. Ipak je to njegova greška.

divanek has been thanked by:
divanek
Mentor

Have thanks: 61 time
Struka: matematika

Postby divanek » sub srp 12, 2014 1:44 pm

I da, i meni su redovito isplaćivali razlike koje su bile zbog pogrešnog obračuna bilo čega.

divanek has been thanked by:
divanek
Mentor

Have thanks: 61 time

Postby chemie » sub srp 12, 2014 4:50 pm

To mi je i logično. Hvala Vam na povratnoj informaciji! Dakle , koliko vidim kolegica ima pravo na razliku.

Kolegici je krivo, jer misli da je dobila plitko objašnjenje od računovođe škole- kao novac su već zatražili od ministarstva
( bio je još i bezobrazan, tako da mislim da joj je pametno da ne odustane mada se radi o malom iznosu, jer ljudi si svašta dozvoljavaju).
Kako sam rekao, vjerujem da se nikad ne traži točan iznos u lipu, novca uvijek ostane, pogotovo u ovom slučaju kada se prijevoz računa po danima , pa kako oni znaju koliki će iznos isplatiti za srpanj kad ljudi tablice s kilometražom još nisu predali. Može se čak predati i početkom 8.mjeseca (mislim za srpanj). Uplaćeno nam je za lipanj, a za srpanj se isplaćuje tek u 8.mjesecu. Nije mi baš jasna ta procedura s tim "traženjem novca", ali računovođe očito ne vole kad moraju isplaćivati te razlike. Ne znam da li moraju svaku zatraženu razliku argumentirati - možda im je to problem.
Ako ima netko još bilo kakav savjet molim da javi.
chemie
Nastavnik/Učitelj

Postby john_st » uto kol 19, 2014 4:45 pm

Pozdrav. Novi sam na forumu. Imam jedno pitanjce vezano za putne troškove. Kako je regulirana situacija u kojoj nastavnik živi u Splitu a radi na Korčuli? Škola smještaj ne nudi, a autom tamo ne mogu jer, eto, nije amfibija :D pa mi ove odredbe od 50, 100km i naknade od x lipa po km nemaju nekog smisla...
john_st

Struka: Matematika

Postby john_st » uto kol 26, 2014 3:29 pm

Dobro, ne morate baš sad svi odjednom :D
john_st

Postby Gavran » pon ruj 01, 2014 1:33 pm

Ako nitko ne zna, nema smisla javljati se i reći "ne znam". Doduše, ne znam ni ja, pa se, eto, javljam :P Dakle, jedino logično bi bilo da ti plate troškove koje ćeš imati: ako ideš autom, kilometraža plus trajekt. Ali namjeravaš li ti zbilja ići tako? Koliko dugo se vozi po moru?
No pasaran
Gavran
Site Admin

Postby john_st » pet ruj 05, 2014 5:57 pm

Evo, na kraju, nisam dobio taj posao na Korčuli već u Rovinju tako da je moj upit sada čisto akademske naravi. Naravno, neću putovati iz Splita za Rovinj svaki dan :D Hvala svejedno na odgovoru.
john_st

Postby sole » pon ruj 08, 2014 7:53 pm

čestitam i sretno na novom poslu!
A teacher is a very special person who uses his or her creativity and loving, inquiring mind to develop the rare talent of encouraging others to think, to dream, to learn, to try, to do!
sole
Mentor

Has thanked: 14 time
Have thanks: 32 time
Struka: strani jezici

Postby fef » ned lis 26, 2014 11:51 am

Mornar: ‘Ne znam ni za jednu državu koja svojim nastavnicima plaća put do posla’

Ministar znanosti Vedran Mornar potvrdio je da je proračun za njegov sektor od oko 12 milijardi kuna strahovito zabrinjavajući zbog enormnog izdatka za plaće od čak 91 posto.
Priznao je i da je obrazovni sustav veliki potrošač.
- Strahovito zabrinjavajući udio u proračunu čine plaće, ostatak su socijalna davanja poput prijevoza nastavnika i učenika. Moram priznati da, osim Slovenije, ne znam ni za jednu državu koja svojim nastavnicima plaća put do posla. Neka me netko razuvjeri! – rekao je Mornar.

:bravo: :bravo: :bravo:

KAKO DA GA RAZUVERIM?
SRBIJA
4. Послодавац је дужан да сваком запосленом исплати све трошкове (градски,
приградски, међуградски) за долазак и одлазак са рада, а критеријуми и мерила за
остваривање наведеног права уређују се општим актом или уговором о раду. Уколико
је перонска карта услов коришћења превоза, сматра се да је иста саставни део
трошкова превоза. (Седница од 6.12.2013)

BiH

Prijevoz na posao i sa posla
Član 38.
Zaposleniku kome nije organizovan prijevoz na posao i sa posla, a čije je mjesto
stanovanja od mjesta rada udaljen najmanje dva kilometra, pripada pravo na kartu gradskog ili
prigradskog saobraćaja.
Ukoliko adresa stanovanja zaposlenika nije pokrivena mrežom javnog gradskog i
prigradskog prijevoza ili kada vrijeme obavljanja rada zahtijeva drugačiji način prijevoza
zaposleniku pripada pravo na naknadu troškova prijevoza u visini karte za gradski i prigradski
saobraćaj.
Zadnja izmjena: fef; ned lis 26, 2014 2:18 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
fef
Mentor

Have thanks: 65 time

Postby poison » ned lis 26, 2014 1:59 pm

super, zato sve države svijeta plaćaju ministrima i saborskim zastupnicima i put do posla, i odvojeni život, i ptičjeg mlijeka... :kava:
SVI SMO MI BUBAMARA!

"Madness in method, that is genius."
Frank Herbert
poison
Savjetnik

Has thanked: 590 time
Have thanks: 280 time
Struka: engleski i njemački jezik

Postby Korina » čet ožu 30, 2017 2:34 pm

Bok, imam jedno pitanje, pa ako može pomoć..
Radila sam na zamjeni u jednoj školi i prošli tjedan se vratila rednovna profesorica koju sam mijenjala. S obzirom da sam putovala iz drugog grada na posao, kupovala sam karte koje sam danas donijela u računovodstvo zbog naknade putnih troškova, ali gospođa mi je rekla da je ona uplatu za ovaj mjesec već izvršila i da mi ona to ne može više uplatiti, a nije sigurna ni hoće li to uopće biti moguće idući mjesec.
Sad, ne znam što napraviti jer je u pitanju 350 kn koji mi znače. Ima li tko kakav savjet? :neznam:
Korina

Struka: Ne radim u školi.

Postby Gavran » uto tra 04, 2017 12:16 am

Inače je sasvim redovno da, ukoliko se putni troškovi iz bilo kog razloga ne plate taj mjesec, budu sasvim uredno isplaćeni sljedeći.

Ako ne: sindikat, tužba. Ili tužba bez sindikata. Ako je gospođa to rekla, zaslužila je šamarčinu, onako, pedagošku, sa zaletom od 180 stupnjeva.
No pasaran
Gavran
Site Admin

Postby Korina » ned tra 16, 2017 4:58 pm

Ma gospođa je malo neljubazna jer joj je stav bio - ja to nisam donijela kada sam trebala i to je to, neće se ona tu puno potruditi da nađe način da ja to ipak dobijem.
Da, ok - nisam poštovala taj neki rok do kojeg to trebam donijet, ali isto tako nisam znala da rok postoji niti mi je itko za njega rekao (iako sam u više navrata bila u uredu baš zbog tih putnih).
Ma nadam se da će ipak to sjest na račun idući mjesec :unsure:
Korina

Struka: Ne radim u školi.

Postby aurora » ned tra 30, 2017 7:42 am

Podatke o tome kome se i koliko treba isplatiti putnih troškova daje tajništvo a računovodstvo samo izvršava. Prema tome, trebate se obratiti tajništu.
aurora
Mentor

Has thanked: 108 time
Have thanks: 90 time
Struka: razredna nastava

Previous

Return to Sindikati